سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / پرچمدار جدید سامسونگ، گلکسی S9 وارد ایران شد؟ – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

پرچمدار جدید سامسونگ، گلکسی S9 وارد ایران شد؟ – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

به نظر می‌رسد نسخه‌ای از موبایل گلکسی S9 و S9 Plus وارد کشور شده و در سازمان رگولاتوری نیز مورد تایید موقت قرار گرفت
البته با توجه به اینکه تا زمان عرضه رسمی این موبایل در بازار جهانی بیش از یک ماه زمان باقی مانده، شاید این گواهی بر اساس مدل نمونه این دستگاه و نه نسخه اصلی و نهایی صادر شده باشد.

به نظر می‌رسد نسخه‌ای از موبایل گلکسی S9 و S9 Plus وارد کشور شده و در سازمان رگولاتوری نیز مورد تایید موقت قرار گرفت. البته هنوز مشخص نیست که این دستگاه نسخه اصلی است یا خیر اما در هر صورت مجوز واردات آن صادر شده و احتمالا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد عرضه واردات رسمی این موبایل خواهیم بود.

گواهی تایید نمونه تاییدیه ای است که تطابق مشخصات یک نمونه از تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات، از هر مارک و مدل را با استانداردهای فنی و مقررات ملی اعلام می دارد و مجوزی برای استفاده دستگاه در اتصال به شبکه­ های ارتباطی می باشد. لذا کلیه سازندگان داخلی، واردکنندگان و نمایندگی­های مجاز تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات قبل از تولید و ورود انبوه آن تجهیزات به کشور لازم است گواهی تأییدنمونه را از سازمان دریافت نمایند.

دبیر انجمن واردکنندگان موبایل پیش‌تر خبر از عرضه پرچمدار جدید سامسونگ به کشور تا قبل از پایان سال داده بود و گفته بود که تمهیداتی برای وارد کردن آن دیده شده تا همگام با نهایی شدن طرح رجیستری، علاقه‌مندان به مدل جدید سامسونگ هم دسترسی پیدا کنند. وی به دییجاتو گفته بود:«تا پیش از عید احتمالا عرصه پرچمدار جدید سامسونگ یعنی گلکسی S9 در ایران را خواهیم داشت و اهمیت قرار گرفتن این برند در زیر طرح رجیستری به این سبب دوچندان خواهد بود.»

کارشناس سامانه همتا در گفتگو با دیجیاتو تاکید می‌کند که وجود یک نسخه فیزیکی برای صدور چنین مجوزی ضروریست و صرفا از روی داده‌ها و مشخصات یک موبایل، مجوزی صادر نمی‌شود: «هر برند مدلی که می‌خواهد وارد کشور بشود باید قبل از عرضه یک نمونه برای سازمان تنظیمات و مقررات ارتباطات رادیویی بفرستند تا استانداردها و تست سلامت آن دستگاه مشخص شود و مجوز واردات آن صادر شود.»

گواهی‌های که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای دستگاه‌های گوناگون صادر می‌کند شامل گواهی موقت و دائم است. گواهی موقتی که این سازمان برای هر دو نسخه گلکسی S9 صادر کرده بر اساس اسناد موجود در سایت به گواهی اطلاق می‌شود که مدت زمان اعتبار آن ۶ ماهه بوده و با تکمیل آزمون­‌ها در هر مرحله تا ۴ بار قابل تمدید است. این گواهی زمانی صادر می­شود که تنها بخشی از آزمایش­‌ها توسط متقاضی انجام شود.

درباره ی back120

همچنین ببینید

پتنت تازه سونی، شایعه فعالیت این کمپانی روی تکنولوژی اتومبیل های خودران را تایید می کند – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

سونی اخیراً پتنت تازه ای در سازمان جهانی مالکیت معنوی به ثبت رسانده که یکبار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *