سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / پروژه بزرگ فولکس واگن برای سال ۲۰۲۲؛ تکیه برجایگاه نخست صنعت خودروهای برقی – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

پروژه بزرگ فولکس واگن برای سال ۲۰۲۲؛ تکیه برجایگاه نخست صنعت خودروهای برقی – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

برنامه جدید فولکس واگن تولید خودروهای الکتریکی و پاک با توانایی بالاتر و رونمایی از ابتکارات و نوآوری های جدید در این زمینه است
بنا به گفته های مدیرعامل فولکس واگن، این کمپانی به سرعت در حال پیاده سازی اهداف خود بوده و قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ تمامی ۱۶ سایتی را که هنوز نامی برای آن ها انتخاب نشده راه اندازی و وارد چرخه تولید کند. مولر مدعی است که تا ۲ سال دیگر علاوه بر سه کارخانه فعلی، نه کارخانه مخصوص خودروهای الکتریکی دیگر نیز راه اندازی خواهد شد.

هرچند که رسوایی دیزل گیت سبب شد که بسیاری نسبت به آینده صنعت خودروسازی در بخش خودروهای گازوئیلی و دیزلی نا امید شوند اما مولر معتفد است که موتورهای گازوئیلی به زودی پیشرفت قابل توجهی کرده و در آینده نزدیک یک جهش فوق العاده در تولید آن ها رخ خواهد داد.

این مدیرعامل در انتهای کنفرانس مطبوعاتی مذکور توضیح داده است که ما با وجود تکنولوژی ها و خودروهای موجود که به دنبال ایفا نقش و بهبود شرایط در آینده هستند گروه فولکس واگن سرمایه خود را در بخش خودروهای برقی قرار داده و به دنبال ایجاد یک تحول بزرگ در این حوزه از صنعت خودروسازی است.

Audi e-tron prototype

این کمپانی قصد دارد در سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۲۴٫۷۱ میلیارد دلار را در تولید خودروهای درونسوز سرمایه گذاری کند که گفته می شود این سرمایه گذاری در طی پنج سال آینده به میزان ۱۱۱ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

در نمایشگاه خودروی ژنو امسال این خودروساز آلمانی از سه کانسپت الکتریکی جدید شامل آئودی ای ترون، پورشه میشن‌ ای کراس و آی ‌دی ویزیون رونمایی کرد.

از ابعاد دیگر برنامه Roadmap E، ایجاد همکاری و بستن قرارداد کاری با کمپانی ها و سازنده های اروپایی و چینی فعال در صنعت باتری سازی است. بر طبق این برنامه فولکس واگن قصد دارد در راستای تامین و توسعه باتری های مورد استفاده اعضای خانواده I.D. قرارداری به ارزش ۲۴میلیارد دلار را با کمپانی های چینی و اروپایی ببندد. فولکس واگن هنوز تصمیم نگرفته است که آیا محصولات برقی خود را راهی جاده های امریکای شمالی نیز خواهد کرد یا نه

Porsche Mission E Cross Turismo

گفته می شود فولکس واگن پس از رسوایی دیزل گیت به دنبال کسب اعتماد مردم، دولت ها و بهبود وجهه عمومی خود بوده و از علل سرمایه گذاری در بازار خودروهای برقی علاوه بر کمک به کاهش آلودگی هوا و کسب سهم بیشتری از بازار همین موضوع عنوان شده است.

کانسپت آی‌ دی ویزیون آخرین عضو از خانواده I.D. است که به تازگی به آن ها پیوسته و گفته می شود نهایتا تا پایان سال ۲۰۱۹ تولید آن آغاز و راهی جاده ها خواهد شد.
مولر در کنفرانس مطبوعاتی سالانه گروه فولکس‌واگن توضیح داده است که این کمپانی به تعهد خود به بازار خودروهای برقی وفادار بوده و طبق برنامه قصد دارد که تقربیا هر ماه یک خودروی برقی جدید را معرفی کند.

این برنامه که شامل راه اندازی و پیاده سازی ۱۶ سایت تولید خودرو در نقاطی مختلف از جهان است سبب خواهد شد که تولید خودروهای الکتریکی و باتری های متصل به آن ها تا قبل از سال ۲۰۲۲ به طور قابل توجهی افزایش یابد.

برنامه جدید فولکس واگن تولید خودروهای الکتریکی و پاک با توانایی بالاتر و رونمایی از ابتکارات و نوآوری های جدید در این زمینه است. ماتیاس مولر، مدیرعامل گروه فولکس واگن در کنفرانس مطبوعاتی سالانه این کمپانی در شهر برلین کشور آلمان از برنامه جدیدی تحت عنوان Roadmap E رونمایی کرده و جزییاتی در این باره منتشر کرد.

او مدعی است که فولکس واگن می خواهد ظرف چند سال آینده بزرگترین ناوگان حمل و نقل الکتریکی را در سراسر جهان راه اندازی کند و تمامی برندها و خودروسازان را به چالش بکشد.

Volkswagen I.D. Vizzion

باید توجه کرد که این موضوع یک هدف بلند مدت و نسبتا بزرگ است چرا که فولکس واگن در حال حاضر محصولات الکتریکی خود را تنها در سه کارخانه تولید کرده و راهی بازار می کند.

Volkswagen I.D. BUZZ

هرچند فولکس واگن سرمایه گذاری فوق العاده ای بر روی خودروهای الکتریکی انجام داده اما این کمپانی همچنان تمرکز خود را بر روی بازار فروش خودروهای درون سوز حفظ کرده و تمایل ندارد که از معرفی و تولید مدل های مختلفی از خودروهای بنزینی و دیزلی سنتی دست بکشد.

درباره ی back120

همچنین ببینید

مسئولان ال جی: ما قبل از کمپانی اپل قابلیت بریدگی نمایشگر را طراحی کرده بودیم – دنیای فناوری اطلاعات

امروزه شاهد معرفی موبایل های با بریدگی نمایشگر بسیاری هستیم و با ادامه روند فعلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *