سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / ارائه اینترنت روی خطوط فیبر نوری دیگر تنها در انحصار مخابرات نیست – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

ارائه اینترنت روی خطوط فیبر نوری دیگر تنها در انحصار مخابرات نیست – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

انحصار ارائه اینترنت روی خطوط فیبر نوری برخی نقاط کشور از مشکلاتی بود که کاربران بسیاری با آن سروکار داشتند به‌طوری که در برخی شهرستان‌ها به علت سیم‌کشی کل خطوط تلفن به‌صورت فیبرنوری، ساکنین مجبور بودند تا فقط از مخابرات استان اینترنت پرسرعت ثابت تهیه کنند
انحصار ارائه اینترنت روی خطوط فیبر نوری برخی نقاط کشور از مشکلاتی بود که کاربران بسیاری با آن سروکار داشتند به‌طوری که در برخی شهرستان‌ها به علت سیم‌کشی کل خطوط تلفن به‌صورت فیبرنوری، ساکنین مجبور بودند تا فقط از مخابرات استان اینترنت پرسرعت ثابت تهیه کنند. چندی پیش وزیر ارتباطات وعده داده بود تا برخی از این انحصارطلبی‌ها به زودی برچیده خواهد شد و امروز رییس جدید مخابرات مهر تاییدی بر وعده وزیر زد و خبر از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین این شرکت و آسیاتک داد.

«در چارچوب مقررات رگولاتوری و به‌ منظور اجرای مصوبه ۲۶۰ دارندگان پروانه‌های FCP می‌توانند در تمام بخش‌های ارتباطات سیمی و کابلی به ارائه خدمات بپردازند. به‌ منظور تحقق این مصوبه، در طی ماه‌های گذشته با شرکت‌های شاتل و های وب توافق‌نامه همکاری منعقد شد و اکنون پس از مذاکرات صورت گرفته، شرکت‌های مبنا تلکام و آسیاتک نیز طبق مصوبه ۲۶۰ با شرکت مخابرات ایران توافقنامه همکاری به امضا رساندند.»

به‌نظر می‌رسد که  استفاده از توان علمی و فنی شرکت های خصوصی برای ارائه خدمات بر اساس مصوبه ی ۲۶۰ سازمان تنظیم مقررات، باعث ایجاد چنین تفاهم نامه‌های بهره برداری شده و شرکت آسیاتک سومین سازمانی است که توانسته به این توافق با مخابرات دست پیدا کند.

«سیدمجید صدری» ضمن تایید این مطلب که رقابتی شدن بازار به این تجارت کمک خواهد کرد، خاطرنشان کرد:

«به‌منظور تحقق مشتری مداری، رقابتی‌تر شدن بازار ارتباطات ثابت و تسهیل ارائه خدمات در این بخش، فرصت جدیدی برای استفاده حداکثری از منابع و امکانات زیرساختی دارندگان پروانه‌های ارتباطات ثابت طبق مصوبه ۲۶۰ فراهم‌ شده است. آمادگی داریم با سایر شرکت‌های FCP نیز طبق مقررات حاکم بر ارائه خدمات عمده‌فروشی بیت استریم که از سوی کمیسیون تنظیم مقررات به اپراتورها ابلاغ‌ شده است، توافقنامه همکاری منعقد کرده و حداکثر هم‌افزایی را به‌منظور توسعه بازار ارتباطات ثابت کشور برقرار سازیم.»

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ضمن ابراز علاقه برای بستن قرارداد با دیگر شرکت‌ها گفت:

درباره ی back120

همچنین ببینید

یارگیری مجدد کره ای ها از ب ام و؛ توماس شمارا به هیوندای پیوست – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

شاید اگر در اواخر دهه ۹۰ میلادی و یا سال های نخستین قرن حاضر شخصی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *