سرخط خبرها
خانه / دانش و فن آوری / احتمال توقف استفاده از پردازنده اینتل در کامپیوترهای مک اپل تا سال ۲۰۲۰ – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

احتمال توقف استفاده از پردازنده اینتل در کامپیوترهای مک اپل تا سال ۲۰۲۰ – دیجیاتو – دنیای فناوری اطلاعات

بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ اپل قصد دارد استفاده از پردازنده های اینتل در کامپیوترهای مک را تا سال ۲۰۲۰ متوقف کند و از چیپ های طراحی شده توسط خود بهره ببرد
به نظر می رسد قصد اپل برای استفاده از چیپ های طراحی شده توسط خود در کامپیوترهای مک آتی، علاوه بر بهبود کارایی، دلایل دیگری از جمله بهبود مصرف باتری و سرعت شبکه های بیسیم نیز باشد. از سوی دیگر در صورت تحقق این مسئله کمپانی یاد شده قادر خواهد بود به نحو بهتری بر نقشه راه سخت افزارهای خود تمرکز کند و دیگر نیازی به منتظر ماندن برای معرفی پردازنده ای جدید از سوی اینتل نخواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ اپل قصد دارد استفاده از پردازنده های اینتل در کامپیوترهای مک را تا سال ۲۰۲۰ متوقف کند و از چیپ های طراحی شده توسط خود بهره ببرد.

در تماسی که مسئولین وبسایت خبری Mashable با اپل داشته اند، اپل هیچ گونه پاسخی به این خبر نداده است.

این تصمیم در پی آن اتخاذ شده که اپل قصد دارد آیفون ها، آیپدها و کامپیوترهای مک را به گونه ای طراحی کند که بتوانند بهتر در کنار یکدیگر کار کنند. پیش از این در سال ۲۰۰۶ اپل برای اینکه کامپیوترهای مک را بیش از پیش به سایر کامپیوترهای خانگی شبیه کند، تصمیم به استفاده از پردازنده های اینتل در کامپیوتر های PowerPC خود گرفته بود.

در نتیجه استفاده از پردازنده های اینتل، سازگاری نرم افزاری بیش از پیش بهبود یافت و حتی امکان اجرای ویندوز به واسطه نرم افزار هایی از جمله بوت کمپ روی این کامپیوترها فراهم شد. همچنین این کمپانی از سال ۲۰۱۰ پردازنده های طراحی شده توسط خود را در دستگاه های مبتنی بر iOS تعبیه کرد و نشان داد که می تواند در زمینه طراحی این چیپست ها موفق باشد.

این تصمیم اپل توسط «مارک گورمن» اعلام شده که معمولاً به اعلام اخبار صحیح شهرت دارد. به گفته گورمن در حال حاضر مدیران اپل به این طرح چراغ سبز نشان داده اند؛ طرحی که با نام «کالاماتا» شناخته می شود.

درباره ی back120

همچنین ببینید

مسئولان ال جی: ما قبل از کمپانی اپل قابلیت بریدگی نمایشگر را طراحی کرده بودیم – دنیای فناوری اطلاعات

امروزه شاهد معرفی موبایل های با بریدگی نمایشگر بسیاری هستیم و با ادامه روند فعلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *